Організація дистанційного навчання в Рожнятівському ліцеї "Заочна освіта"
1. Дистанційне навчання - це форма навчання з використанням комп’ютерних і телекомунікаційних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію вчителів та здобувачів освіти на різних етапах навчання, а також самостійну роботу з матеріалами інформаційної мережі.
2. Організація дистанційного навчання.
3. Дистанційне навчання проводиться за допомогою таких засобів:
- засоби надання навчального матеріалу здобувачу освіти;
- засоби контролю успішності здобувача освіти;
- засоби консультації здобувача освіти з вчителем;
- засоби інтерактивної співпраці вчителя й здобувача освіти;
4. Організація освітнього процесу
4.1. Для організації освітнього процесу заклад використовуватиме власний сайт, розділ «Дистанційне навчання ІІ семестр 2020-2021 н.р.». У випадку використання для цієї мети інших доступних для закладу ресурсів (наприклад, особистих блогів) на сайті у даному розділі розміщується пряме посилання на ресурс, що використовується. Орієнтовна структура цього розділу матиме такі елементи: клас, у якому навчаються учні, навчальна тема, посилання на електронні ресурси, які рекомендовані для вивчення, практичні завдання для виконання, терміни їх виконання, посилання, час проведення вебінару (за необхідності) та адреса електронної пошти закладу освіти або вчителя ( вайбер), куди потрібно надіслати результати виконання практичної роботи.
4.2. Робота вчителя. Учитель має ознайомитись із ресурсами. Обравши необхідні ресурси, учителю потрібно створити матеріали до уроку (план дій), який буде містити посилання на рекомендовані ресурси. Матеріали можуть містити також посилання на інші освітні джерела, які відповідають методичній меті уроку. Матеріали повинні також містити завдання практичного спрямування, які дають можливість учням краще зрозуміти навчальний матеріал та слугуватимуть формуванню життєвих компетентностей.
4.3. Робота здобувача освіти. Здобувач освіти, який бере участь в освітньому процесі, повинен мати доступ до мережі Інтернет зі свого ПК або мобільного пристрою (смартфона чи планшета). Здобувач освіти, за графіком або у зручний для нього час переглядає навчальні матеріали, бере участь у вебінарах або переглядає їх записи, виконує завдання та надсилає (якщо це передбачено завданням) результати такого виконання у вигляді електронного листа на адресу чи фотозвіт вайбером , вказаними в завданні.
5. Сервіси, за допомогою яких можна організувати дистанційне навчання в Рожнятівському ліцею "Заочна освіта":
1. Google Classroom (https://classroom.google.com/) – безкоштовний сервіс Google, за допомогою якого можна організувати дистанційне навчання з використанням сервісів Google (Диск,Форми,Документи,Таблиці,Презентації,Blogger,Youtube,Hangouts).
2. Використовування додаткових вебпорталів та сервісів для створення навчального е-контенту.
1. https://learningapps.org/– Learningapps, різноманітні інтерактивні вправи.
2. http://www.10minclass.com/– відеоуроки з підготовки до ЗНО.
3. https://pidruchnyk.com.ua/– електронні версії підручників.
4. https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/– електронні версії підручників.
5. https://disted.edu.vn.ua– репозитарій начальних ресурсів.
6. http://www.osvitaua.com/youpub/– сайт видавництва, містить навчальні ресурси.
7. https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ– «Цікава наука».
8. https://phet.colorado.edu/uk/simulations/category/physics– досліди з фізики.
9. https://naurok.com.ua/– для вчителів та учнів.
10. https://besmart.study/– онлайн-платформа підготовки до ЗНО.
11. https://prometheus.org.ua/zno/– за посиланням курси підготовки до ЗНО.
12. https://www.ed-era.com/zno/– дуже багато цікавої інформації про дистанційну освіту.
13. https://eschool.dn.ua/local/staticpage/view.php?page=resources– репозитарій корисних освітніх ресурсів.
6. Організація роботи закладу освіти
Google Meet — сервіс відеотелефонного зв'язку, розроблений компанією Google.
Навчальні заняття (синхронний режим) розпочинаються відповідно до затвердженого графіка дзвінків уроків о 13:00, (онлайн ) та розкладу уроків для кожного класу.
Синхронне навчання
10-12 клас
№ |
Тривалість |
Урок 1 |
13:00-13:30 |
Урок2 |
13:40-14:10 |
Урок3 |
14:20-14:50 |
Урок4 |
15:00- 15:20 |
Урок5 |
15:30-15:50 |
Урок6 |
16:00-16:20 |
Урок7 |
16:30-16:50 |
- організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію суб'єктів дистанційного навчання;
- не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу освіти, організовується в синхронному режимі;
- заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм (за потреби) підтримки в освітньому процесі;
- керівник закладу освіти забезпечує організацію освітнього процесу під час дистанційного навчання та здійснення контролю (у спосіб, схвалений педагогічною радою) за виконанням освітніх програм;
- педагогічні працівники, які організовують дистанційне навчання, мають підвищувати свою кваліфікацію щодо використання інформаційно-комунікативних (цифрових) технологій в освітньому процесі. Зауважуємо, що обов'язкової наявності у педагогічних працівників документів про підвищення кваліфікації шляхом формальної освіти Положенням не передбачається. Визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо використання інформаційно-комунікативних (цифрових) технологій в освітньому процесі шляхом формальної та неформальної освіти належить до повноважень педагогічної ради закладу освіти (частина друга статті 58 Закону України «Про освіту»);
- заклади освіти, які організовують дистанційне навчання, мають включати до внутрішньої системи забезпечення якості освіти механізм моніторингу та контролю якості дистанційного навчання. Такий механізм може включати відстеження регулярності синхронної взаємодії, формування в учнів навичок самоконтролю, способи забезпечення академічної доброчесності в умовах віддаленості учасників дистанційного навчання, різні методи вивчення думки учасників освітнього процесу щодо недоліків і труднощів у навчанні, визначення потреби у навчанні педагогічних працівників та організація відповідного з навчання (у тому числі взаємонавчання педагогічних працівників одного закладу освіти) тощо.