Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 86 чоловік

2020-2021 навчальний рік

Дата: 5 грудня 2017 о 20:38, Оновлено 20 вересня 2020 о 12:04

                                                                         

Готуємося до 2020-2021 навчального року

      Рекомендації МОН щодо організації роботи у 2020/2021 навчальному році

Початок 2020/2021 навчального року у закладах загальної середньої освіти розпочнеться відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці.

Рішення щодо особливостей організації освітнього процесу у закладах освіти приймає педагогічна рада закладу освіти з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 № 42. Завантажити ...

==========================================================

Підготовка вчителя до уроку

Успіх уроку значною мірою залежить від підготовки до нього вчителя. Така підготовка складається з двох етапів: попереднього і безпосереднього.

Попередня підготовка до уроку

Передбачає вивчення навчальної програми; її поясню­вальної записки, змісту самої програми, усвідомлення ме­ти і завдань навчальної дисципліни в цілому та мети і зав­дань, які вирішує кожна тема. Учитель знайомиться з під­ручником, навчальними посібниками, зі спеціальною, пе­дагогічною і методичною літературою, з досвідом роботи інших учителів, аналізує власний досвід. Він має знати, що учні вивчали з цього предмета в попередніх класах і що вивчатимуть у наступних. Для здійснення міжпредметних зв'язків треба орієнтуватися в змісті суміжних нав­чальних дисциплін.

Перед початком навчального року вчитель розподіляє час на вивчення всіх тем програми, визначаючи відповідні ка­лендарні терміни з урахуванням кількості тижневих годин, відведених на цей предмет навчальним планом і розкладом занять. Розподілена таким чином навчальна програма є ка­лендарним планом роботи вчителя з предмета.

До початку вивчення розділу або великої теми він пла­нує систему уроків (тематичне планування), що забезпечує логіку вивчення змісту матеріалу, формування вмінь і на­вичок в учнів. Плануючи роботу з конкретної теми, вчи­тель визначає її місце в системі курсу. Водночас продумує, які нові ідеї, поняття, вміння, навички треба сформувати в учнів у процесі вивчення цієї теми; які знання із вивче­них раніше розділів програми слід використати, щоб уч­ні добре зрозуміли новий матеріал і включили його до сис­теми своїх знань; до яких питань, що вивчалися раніше, варто повернутися, щоб за допомогою нового матеріалу краще з'ясувати їх; які практичні роботи учнів внести до плану і як пов'язати теорію з практикою, які передбачи­ти екскурсії; як встановити зв'язки з іншими навчальни­ми предметами; які нові знання має повідомити вчитель, а які учні засвоять самостійно; які тренувальні вправи і творчі роботи запропонувати учням; як контролювати ро­боту й організувати самоконтроль учнів; де, з якою метою і як застосовувати варіанти завдань; у яких частинах ро­боти з теми і якими засобами вплинути на емоційні пере­живання школярів; як завершити роботу з теми і домогтися, щоб усі учні повноцінно засвоїли передбачені програ­мою знання, а також набули відповідних умінь та нави­чок.

Під час попередньої підготовки до уроку вчитель пови­нен ознайомитися не лише з підручниками і посібниками, а й переглянути навчальні діафільми та кінофільми, про­слухати звукові посібники та ін. Значну увагу слід звер­нути на матеріальне забезпечення практичних і лаборатор­них занять. За відсутності необхідного обладнання його слід придбати або виготовити.

Важливе питання попередньої підготовки до навчаль­ного процесу в конкретному класі — вивчення стилю вик­ладання у ньому інших вчителів, ознайомлення з особли­востями учнів, їх ставленням до навчання, до навчальних предметів і до вчителів, що допомагає швидше орієнтува­тися в обстановці, знаходити правильні виходи з можли­вих ситуацій.

Така загальна підготовленість дає змогу вчителю про­дуктивніше готуватися до безпосереднього конкретного уроку. Недарма В. Сухомлинський зазначав, що вчитель до уроку готується все своє життя.

Безпосередня підготовка до уроку

Потребує глибокого продумування кожного його струк­турного елемента і може відбуватися в такій послідовно­сті:

Формулювання мети і завдань уроку. Мета уроку має бути: освітня — домогтися міцного засвоєння знань, фор­мування практичних умінь і навичок з конкретного нав­чального матеріалу; розвиваюча — розвивати мовлення, пам'ять, увагу, уяву мислення, спостережливість, актив­ність і самостійність учнів, прищепити їм способи пізна­вальної діяльності та ін.; виховна — сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості кожного школяра, вихованню колек­тиву класу.

Визначення обсягу і змісту навчального матеріалу. Оп­рацьовуючи програму, підручник і посібники, визначають провідні положення та ідеї і практичний матеріал для їх розкриття. Слід окреслити внутріпредметні та міжпредметні зв'язки, підібрати нові факти, приклади для напов­нення теми новим змістом. Цей матеріал повинен мати належний виховний потенціал, сприяти формуванню нави­чок практичної роботи, розвивати інтереси і здібності учнів.

Вибір форм організації навчання. Підібравши тип уро­ку, слід попрацювати над раціональною його структурою, визначити тривалість кожного її елемента. Важливо про­думати можливість поєднання на уроці фронтальної, групової, парної та індивідуальної роботи.

Вибір методів і прийомів навчання. Потрібно наміти­ти, які методи використовуватимуться на кожному етапі уроку, їх поєднання, взаємодоповнення, виходячи з потреб максимальної пізнавальної діяльності учнів. При цьому слід зважати на: провідні мотиви, інтереси учнів до пред­мета, ставлення їх до уроків учителя; рівень сформованості вміння навчатися, працездатність, регулярність нав­чальної праці, виконання домашнього завдання; актив­ність на уроках, уважність і дисциплінованість учнів; їх уміння застосовувати знання на практиці; здібності, по­тенційні можливості кожного.

Наочно-технічне оснащення уроку. Вчитель визначає, яку наочність або технічні засоби навчання і як буде ви­користано на уроці.

Визначення змісту й методики виконання домашньо­го завдання. Обсяг домашнього завдання має бути таким, щоб не перевантажувати учнів. Учитель повинен продума­ти зміст інструктажу щодо його виконання.

Складання плану-конспекту уроку. Кінцевий результат підготовки вчителя до уроку на основі тематичного плану (з урахуванням його реальності під час вивчення теми). У ньому зазначають тему, мету й завдання уроку, його тип і структуру — послідовність навчальних ситуацій під час викладання навчального матеріалу та самостійної роботи учнів, перелік і місце навчальних демонстрацій, час на ко­жен етап уроку, необхідне для проведення уроку обладнан­ня та навчальні посібники. Учителі математики, фізики, хімії записують до плану розв'язки задач, які будуть за­пропоновані на уроці.

Перевірка готовності вчителя до уроку. Визначення подумки міри володіння змістом навчального матеріалу, методами і прийомами його розкриття. Слід обов'язково передбачити труднощі, що можуть виникнути під час уро­ку, і способи їх подолання.

Перевірка готовності учнів до уроку. Здійснюється на організаційному його етапі й під час перевірки виконан­ня учнями домашнього завдання.

Для успішного щоденного і перспективного плануван­ня необхідно:

1) урахування того, який матеріал є най­складнішим для засвоєння; з окремих тем програми до­цільно мати резервні години за рахунок ущільнення дос­тупнішої для учнів інформації;

2) добрі знання учнів, щоб уявляти рівень їхньої підготовленості до оволодіння про­грамою курсу;

3) осмислення внутріпредметних і міжпредметних зв'язків явищ, що вивчаються;

4) добір навчаль­ного матеріалу, що дає змогу успішно формувати в учнів світогляд, творчу активність і пізнавальну самостійність;

5) пошук і систематизація в матеріалі програми інфор­мації, цікавої для учнів, яка б активізувала увагу, сприяла вихованню вольових зусиль;

6) продумування системи ви­користання наочних посібників і додаткової інформації на кожному уроці, системи практичних і лабораторних ро­біт згідно з вимогами навчальних програм;

7) визначен­ня системи категорій і понять, осмислення яких є підґрун­тям для оволодіння матеріалом програми (засвоєння ка­тегоріального апарату для осмислення та розв'язання практичних завдань);

8) визначення обсягу знань та умінь, якими повинні оволодіти слабкий, середній та сильний учні.

Корисні сайти для вчителів

Для вчителів біології

http://bio.1september.ru/urok/

Для біологів всі матеріали на основі яких був створений сайт були опубліковані в журналі «Біологія»

http://www.school.edu.ru/catalog.asp?cat_ob_no=25&oll.ob_no_to=

Каталог ресурсів по біології

Для математиків

http://www.it-n.ru/communities.aspx?cat_no=4510&tmpl=com

Для математиків

Професійне спілкування вчителів математики, обмін досдідом

www.methmath.chat.ru

викладання математики з використанням інформаційних технологій.

http://www.matem.vn.ua/culk.php

вчитель математики

http://www.formula.co.ua/pedagogics.php

Математичні розваги (завдання для початкових класів) Мета: виховувати у дітей зацікавленість до математичних завдань, зацікавити їх дотепними іграми...

http://www.exponenta.ru/

Журнал "ExponentaPro. Математика в приложениях"

http://www.volsu.ru/BIBL/School/saity_inf.html

Ресурси з математики та інформатики

www.zaba.ru

Олімпіади з математики та задачі для школярів

http://www.school.edu.ru/catalog.asp

Каталог ресурсів з математики

http://mschool.kubsu.ru/uik/linfun/index.htm

ігри з математики

http://math.child.ru/

Планета «Математика»

http://mathgames.mccme.ru/

Математичні ігри

Українська мова та література

http://www.uroki.net/docukr.htm

для вчителів української мови

http://ukrmetod.at.ua/

Сайт вчителів української мови та літератури, cвітової літератури

http://ridnamova.ck.ua

Вчителю української мови та літератури

http://mova.kreschatic.kiev.ua/

Уроки державної мови: правопис, переклад, граматика.

http://www.library.kherson.ua/young/tavrica/taurica_lks.htm

серія біобібліографічних матерілів "Літературнo-краєзнавчі студії": Б.Грінченко, Дніпрова Чайка, М.Василенко та інш.

Фізика

http://www.fizika.net.ua/

для вчителів фізики

http://www.gomulina.orc.ru/

віртуальний методичний кабінет вчителя фізики та астрономії. Методика викладання, олімпіади, а також Інтернет - ресурси з астрономії.

www.fizika.ru

учбові матеріали з фізики для учнів та викладачів

http://physic.com.ua/

Фізика: для вчителя і учня

http://www.gomulina.orc.ru/

віртуальний методичний кабінет вчителя фізики та астрономії. Методика викладання, олімпіади, а також інтернет - ресурси з астрономії

http://www.curator.ru/physics

Інтернет - ресурси з фізики

http://physics.nad.ru/physics.htm

Анімація фізичних процесів

http://www.phizik.cjb.net/

Підготовка учнів до екзаменів з фізики

http://www.irnet.ru/olezhka2/prosvet/wnuclear/wnuclear.shtml

Ядерна фізика та будова Сонця

http://www.school.edu.ru/catalog.asp

Каталог ресурсів з фізики

http://www.edu.delfa.net:8101/

КабінетфізикиУніверситетапедагогічноїмайстерності

Хімія

http://chemists.at.ua/

для вчителів хімії

http://gplider.at.ua/dir/12

Для вчителів хімії (сайт Гуляйпільського колегіуму «Лідер»)

http://cnit.ssau.ru/organics/index.htm

Підручник з органічної хімії

http://www.informika.ru/text/database/chemy/Rus/chemy.html

Підручник з хімії

http://school-sector.relarn.ru/web_quests/Chemistry_Quest/index.html

Web-квест з хімії

http://www.school.edu.ru/catalog.asp?cat_ob_no=24&oll.ob_no_to=

Каталог ресурсів з хімії

http://alhimik.ru/abitur/abit3.html

Алхімік

Історія

http://direktor.at.ua/_dr/1/01595015.jpg

Для істориків

http://izbornyk.org.ua/

літописи історії України

www.mignews.com.ua

новини з України

http://uchitell.ucoz.ru/

сайт призначений для вчителів історії та права

www.doba.lviv.ua

сайт Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін

www.litopys.kiev.ua

літописи історії України

www.lawlibrary.ru

сайт Юридичної наукової бібліотеки.

http://www.school.edu.ru/catalog.asp?cat_ob_no=6&oll.ob_no_to=

Каталог ресурсів з історії

Географія

http://geo-teacher.at.ua/

Справжня швидка методична допомога для вчителя географії чи студента - географа.

http://world.freeglobus.com

теорія та нові підходи до вивчення географії

http://worlds.ru/

Сайт містить відомостіпро різні країни

http://www.countries.ru/

Країни світу

Інформатика та технологія

http://informatic.org.ua/

Для вчителів інформатики

http://oles.at.ua/

Для вчителів інформатики

http://informatic.org.ua/forum/13-722-1

форум інформатиків України

http://teachlab.ucoz.ua/

Творча лабораторія вчителя інформатики

http://www.vasromanter.narod.ru/

Сайт для вчителів інформатики, учнів та батьків, яким потрібна допомога в світі інформаційно-комунікаційних технологій

http://www.dlab.kiev.ua

вчитися ніколи не пізно, шановні викладачі! Переконайтесь в цьому на сайті Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем.

http://www.osp.ru/school/

Міністерство освіти і науки України Інформаційні технології. Світ ПК. Компьютер у школі

http://www.school.edu.ru/catalog.asp

Каталог посилань з інформатики

http://trudovik45.ucoz.ru/

До вашої уваги пропонуємо персональний сайт вчителя технології.

http://www.domovodstvo.fatal.ru/

Все для вчителя технології

http://www.trudovik.narod.ru/

Відкритий освітній проект вчителя технології

http://elhovka.narod.ru/html/techno.htmнгл

Документація для вчителя технології

Астрономія, зоологія

http://astro.physfac.bspu.secna.ru/project

Астрономія для школярів

http://www.zooclub.ru/

зооклуб (все про тварин)

http://plife.chat.ru/index.htm

енциклопедіядивовижнихфактівпро тваринний світ

Англійська мова

http://www.english.language.ru/

Англійська мова.ru

http://www.efl.ru/links/exercises/

Посилання на ресурси, для тих хто вивчає англійську мову

http://www.school.edu.ru/catalog.asp?cat_ob_no=794&oll.ob_no_to=

Каталог ресурсів з англійської мови

http://englishtips.org/

Тут ви знайдете будь-якийпідручник з англійської мови,різноманітні довідники, книги для читанняиаудирування, посібники з колекціями ігр, кросвордів, загадок, тематичих вправ та ін.

busyteacher.org

Різноманітні таблиці, схеми в цілому,матеріал який охоплює всі процеси,використовуваний нами внавчальному процесі:вивченняграмматикилексики, аудирування,тренування письмової та розмовної мови.

http://www.britishcouncil.org/ru/russia-english-teaching-online-resources.htm 

online ресурси для вчителів, а також навчальні матеріали, статті, публикації ведучих авторів.

http://www.britishcouncil.org/learning-teaching.htmenglishteachers.ru.

ресурс на англійській, а також плани уроків та завдання навідпрацьовування всіх видів мовної діяльності.

esl-library.comи bbc.co.uk.

Необмежена кількість вже готових для друку уроків, завдань, карток ви знайдете на сайті. Матеріали тут завжди оновлюються та поповнюються.

Фізична культура, трудове навчання, креслення, образотворче мистецтво

http://samosvl.chat.ru/sport.htm

досвід російських колег з фізичного виховання школярів

http://www.ftrainer.ru/

сайт вчителя фізкультури

http://tehnologiya.narod.ru/

Кулинарія, рукоділля, інтер'єр, квіти,етикет, шкіра та багато ін.

http://www.lobzik.pri.ee/modules/news/

Для любителів майструвати та професіаналів

http://edu.ascon.ru/

Тут вас навчать працювати зпрограмою для створювання креслення

http://rusgraf.ru/graf1/

Багато цікавого для вчителів образотворчого мистецтва

Організаторам дозвілля

http://www.library.kherson.ua/activities/lib_net_activities.htm

сценарії шкільних свят, бібліотечних акцій

http://www.allbest.ru/

тестування он-лайн, електронні бібліотеки

http://days.peoples.ru/

календар знаменних дат і подій. Дні народження видатних людей, історичні події, а також повний календар всього року по днях.

http://www.cl.ru/education/lib/

Сценарии уроков и внеклассных мероприятий

http://www.debryansk.ru/~lpsch/index.htm

Інформаційно-методичний сайт “Вчитель - учень”

http://avnsite.narod.ru/kruk.htm

Просто деякий корисний матеріал

http://lolmolod.narod.ru/g_sbor/

Сценарії ігор та конкурсів

http://www.cl.ru/education/lib/data/r00065.htm

Вікторини

http://schoollessons.narod.ru/

Позакласні заходи до улюбленого свята

Періодичні видання для педагогів

www.ednu.kiev.ua/index_u.htm

каталог педагогічних газет і журналів, видавництв, адреси сайтів

http://lib.sportedu.ru

сайт науково- методичного журналу "Физическая культура"

http://www.nbuv.gov.ua/

Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського представляє електронний катаог періодичних видань

http://pedagog.net.ua/

Сайт освітньої хвилі, новини освіти, проекти, поради.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.