Вечір пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Небилівському НКП
„ Немов прокляття ожива
Рік тридцять третій...
Голод... голод..."
Чи знаєте ви, як пахне життя? Давайте на хвильку відчуємо цей запах - так ... це пахне хліб…. Як тепло пахне хліб!
...1933 рік...
Рік пам'ятний. Рік незабутній. Рік страшний. Найчорніший рік в історії України: ГОЛОДОМОР
Сьогодні в Небилівському НКП для здобувачів освіти 10-12 класів проведено Вечір пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років .
На столі, застеленому вишитим рушником, пахуча хлібина, колоски пшениці, жовто -блакитна стрічка, переплетена чорним мереживом, у стакані з житом свічка. Поруч виставка художньої, публіцистичної літератури про голод 1932-1933 років. Здобувачі освіти, одягнені у вбрання темного кольору, з тремтінням запалюють свічку пам'яті, кожен свою...ми пам'ятаємо... ми хочемо скликати живих, небезпам’ятних до тих сіл і хуторів, до тих криниць і спільних ям, куди скидали десятками й сотнями виснажені тіла наших з вами батьків і матерів, братів і сестер, дідусів і бабусь. І наскидали їх понад сім мільйонів – єгипетські піраміди горя та мук на родючих чорноземах України.
Зачитані вірші, жахливі спогади очевидців, уривки з романів Василя Барки "Жовтий Князь", Уласа Самчука "Марія", Світлани Талан "Розколоте небо" проймають морозом тіло, тремтить в руках свічка....в очах мерехтить сльоза. Моторошні світлини того часу, які збереглись, історії, в які важко повірити сучаснику та цифри – статистика кількості померлих… Все це перевертає свідомість та затамовує подих.
Мета: поглибити знання про трагічні події 1932-1933 років, показати , що це була цілеспрямована політика з метою ліквідації проявів українізації, позбавлення українців історичної пам’яті; продовжити формування навичок критичного мислення; виховувати непримиренність до насилля, повагу, турботу, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору.
Обладнання: хліб, свічки, переплетені колосками пшениці та бордово-чорними стрічками, вишитий рушник, пшениця, художня та публіцистична література про голодомор, презентація з відеофрагментів, світлин про голод 1932-1933 років.
Виховний захід провела класний керівник 10 класу Небилівського НКП, вчитель української мови та літератури -
Довбак Надія Василівна.